+38 (050) 537-09-92
elpat.tm@gmail.com
ул. Комарова, 3
Черновцы, 58018
Пн - Пт 9.00-18.00
Сб, Вс - выходные
Патентная
фирма

23 січня 1849 року виданий патент на машину з виробництва конвертів. Здавалося б, конверт - така проста річ, що тут можна ще винайти. Проте існує маса варіантів, щоб зі звичайного клеєного певним чином аркуша паперу вийшов яскравий «наряд» для послання.

23 січня 1960 року швейцарський інженер, винахідник підводного велосипеда Жак Пікар і лейтенант ВМС США, фахівець-підводник Дон Уолш здійснили в батискафі "Трієст" гранично можливе на Землі глибоководне занурення.

Батискаф «Трієст»

Людство завжди цікавило питання: «Що знаходиться на дні океану?». Перші спроби опуститися на морське дно робив ще Олександр Македонський, використовуючи для занурення скляну посудину.

Водолазний костюм був придуманий набагато пізніше. В 1690 році Галлей створив перший апарат у вигляді дзвону без дна. У такій дзвін поміщався тільки один водолаз, який отримував повітря, що йде по трубах.

З водолазного обладнання нам найбільш знайомий металевий шолом водолазного костюма А.Зібе. Починаючи з 1837 року і до цього дня він працює на глибинах не більше 60 метрів.

Великий внесок у дослідження світових глибин вніс Жак-Ів Кусто. Спільно з Е.Ганьяном він розробив акваланг, при зануренні з яким водолаз отримав свободу рухів і більше можливостей для проведення спостережень.

Тиск води на великих глибинах змусив зайнятися розробкою підводних апаратів. Можна відзначити спробу О.Бертона і У.Біба в районі Бермудських островів опуститися в батисфері на глибину 425 метрів (в 1930 році).

 

 

Рекорд глибинного занурення в батискафі «Трієст» поставили 23 січня 1960 року вчений Ж.Пікар і лейтенант Д.Уолш, що спустилися на дно Маріанської западини. Вони досягли «найнижчої» точки Світового океану, так званої «Безодні Челленджера». Прилади зафіксували рекордну глибину - 10 918 метрів. Ця ділянка тихоокеанської Маріанської западини, розташованої приблизно в 380 кілометрах на північний захід від острова Гуам, отримала свою назву на честь англійської експедиції на судні "Челленджер", яка відкрила її в 1951 році. Втім, пізніше з'ясувалося, що її ще в 1949 році виявило радянське океанографічне судно "Витязь", але новину тримали в таємниці ...

Спуск «Трієста» тривав 4 години 48 хвилин, підйом - 3 години 15 хвилин. На дні сміливці пробули близько 20 хвилин, з'ївши там по шоколадці, щоб підкріпитися. Там дослідники несподівано зустріли плоских риб розміром до 30 см, схожих на камбалу.

Джерело:

https://www.calend.ru,

https://tunnel.ru

Поделиться с друзьями: