+38 (050) 537-09-92
elpat.tm@gmail.com
ул. Комарова, 3
Черновцы, 58018
Пн - Пт 9.00-18.00
Сб, Вс - выходные
Патентная
фирма

    9 травня 1962 року в США вперше піднявся в небо вертоліт-кран S-64 Skycrane, розроблений видатним конструктором Ігорем Сікорським. Володар рекордів найбільшої висоти горизонтального польоту (11 км в 1971 році) і найшвидшого підйому на висоту до 3, 6 і 9 кілометрів. Вертоліт-кран створений компанією Sikorsky Aircraft.

 

 

                                                                                             Ігор Сікорський з моделлю вертольота S-64

 

    Вертоліт-кран S-64 став продовженням прототипу Ігоря Сікорського S-60. На відміну від попередника з поршневим двигуном S-64 був обладнаний 2 газо-турбінними двигунами потужністю 4800 кінських сил кожен. Що дозволило піднімати вантажі масою 9 тонн і розвинути максимальну швидкість в 240 км / г.

    Вертоліт був спроектований за схемою "літаючого шасі". Таке компонування дозволило підвішувати прямо до фюзеляжу різногабаритні вантажі. А потужна гідравлічна лебідка дозволяла забирати вантаж без необхідності посадки, зависаючи в повітрі.

    Такі характеристики задовольняли потреби збройних сил США і військові придбали 105 машин, давши їм назви CH-54 Tarhe. Ще сім машин з оригінальною назвою S-64Е було виготовлено для цивільного ринку.

     CH-54 Tarhe широко використовувалися в ході війни у ​​В'єтнамі, в тому числі для евакуації пошкоджених вертольотів і літаків. У ВС США вертоліт прослужив до початку 1990-х років. Кілька машин після служби в армії придбали приватні компанії.

 

 

                                                                                   Спеціальна кабіна-контейнер дозволяла перевозити до 90 десантників.

 

    У 1992 році права на виготовлення S-64 Aircranes в компанії Сікорського придбала Erickson Air-Crane. З тих пір компанія стала виробником і найбільшим оператором S-64. Було випущено багато модифікацій. Вертоліт експлуатують у багатьох країнах світу.

                  

 

         Унікальний вертоліт-кран виконує функції рятувальника, пожежного, будівельника і будь-які роботи з переміщення великих вантажів.

 

         Джерело: https://gazeta.ua

Поделиться с друзьями: