1. Для чого необхідна реєстрація торгової марки за кордоном.
Дія правової охорони торгової марки обмежена територією тієї країни, в якій вона зареєстрована, тому для тих компаній, які ведуть свою діяльність за межами України, необхідно реєструвати свою торгову марку в інших країнах.
Вести свою діяльність за кордоном → експортувати товари чи послуги за кордон, мати компанії по виробництву товарів або надаванні послуг на території іноземних країн, мати торгові представництва вашої компанії за кордоном, мати договори із іноземними компаніями, які займаються виробництвом ваших товарів
2. Існує два способи реєстрації торгової марки за кордоном:
• шляхом подачі окремих заявок в патентне відомство кожної країни (національна реєстрація торгової марки);
• шляхом подачі заявки до ВОІВ (Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності) за Мадридською системою (міжнародна реєстрація торгової марки).
Реєстрація торгової марки окремо в кожній країні
Заявка на реєстрацію торгової марки подається в патентне відомство кожної країни окремо. Відповідно, в кожній країні необхідно сплачувати свої окремі збори і в більшості випадків звертатися до іноземних патентних повірених і оплачувати їх гонорар.
Використовувати цей спосіб вигідно, коли необхідно зареєструвати торгову марку конкретно в одній або 2, 3 країнах. Причому можна зареєструвати торгову марку в іншій країні, не реєструючи її в Україні ( відсутність прив'язки до національної реєстрації).
Реєстрація торгової марки за Мадридською системою
Реєстрація торгової марки за Мадридською системою дозволяє отримати міжнародну реєстрацію торгової марки одночасно в кількох країнах - учасницях Мадридської угоди та/або Протоколу до нього (посилання).
Важливо знати, що реєстрація торгової марки за Мадридською системою можлива тільки для торгових марок, які вже зареєстровані або подані на реєстрацію в Україні.
Переваги міжнародної реєстрації торгової марки за Мадридською системою:
• Міжнародна реєстрація торгової марки має таку ж силу, як якщо б Ви зареєстрували її за національною процедурою;
• не потрібно подавати одночасно декілька заявок в різні патентні відомства, а подається лише одна заявка, в якій вказуються всі необхідні країни; • вартість міжнародної реєстрації торгової марки істотно зменшується в порівнянні з вартістю реєстрацій в кожній країні окремо;
• перелік потрібних вам країн завжди можна буде доповнити, доплативши потрібні збори (процедура територіального поширення).
Процедура міжнародної реєстрації торгової марки за Мадридською системою:
Власником торговельної марки, може бути резидент (приватна особа - громадянин) України або мати постійне місцезнаходження (бізнес) в Україні, так і бути нерезидентом.
Відповідно до Мадридської угоди термін експертизи обмежений 12 місяцями, протягом яких заявник одержує інформацію про захист своїх прав у всіх зазначених їм країнах або рішення про відмовлення в реєстрації міжнародного товарного знаку.
Відповідно до Мадридської Угоди, термін дії міжнародної реєстрації складає 20 років. Реєстрація знака завжди може бути продовжена на період у 10 років, шляхом сплати мита і, у разі потреби, додаткових зборів, передбачених Мадридською Угодою.
Залежність міжнародної реєстрації від національної реєстрації
Протягом п'яти років міжнародна реєстрація залишається залежною від національної (базової) реєстрації (заявки), на підставі якої була подана міжнародна заявка. Таким чином, якщо базова реєстрація або заявка припиняє своє існування (наприклад, за рішенням адміністративних або судових органів країни або на прохання самого власника знака), міжнародна реєстрація виключається з Міжнародного реєстру за клопотанням національного відомства. Після закінчення п'ятирічного періоду міжнародна реєстрація стає незалежною від базової реєстрації.
Вартість реєстрації торговельної марки за Мадридською угодою (Мадридським протоколом) складатиметься з таких платежів: (не видно)
1. Державний збір за подачу заявки на міжнародну реєстрацію - 600 грн.
2. Міжнародне мито, яке оплачується на рахунок ВОІВ в Швейцарії в швейцарських франках (CHF) і у свою чергу складається з:
2.1 Базового збору (basic fee) - 653 CHF при подачі на реєстрацію чорно-білої торгової марки або 903 CHF при подачі на реєстрацію кольорової торгової марки.
2.2. Додаткового збору (supplementary fee) - 100 CHF, який оплачується за кожний клас товарів і послуг понад три.
2.3. Додаткового збору (complementary fee), розмір якого залежить від кількості заявлених країн - по 100 CHF за кожну з країн. Деякі країни встановили індивідуальні мита (individual fee), які відрізняються від додаткового мита. Наприклад, Грузія - 314 CHF, Японія - 99 CHF, США – 301 CHF.
3. Послуги нашого агентства з оформлення і подання заявочних матеріалів для міжнародної реєстрації та супроводженн заявки в процесі її діловодства – 2500 грн.
Перелік країн Мадридської угоди та / або протоколу
http://www.wipo.int/export/sites/www/treaties/fr/documents/pdf/madrid_marks.pdf