1 июня 1980 года в 6 часов вечера в Атланте (США) начал вещание круглосуточный кабельный канал новостей CNN – Cable News Network. Сегодня передачи CNN смотрят в более чем 200 странах мира около 1 миллиарда человек.
Перелік документів, необхідних для подання заявки на торгову марку (товарний знак) в Україні:
1. Повна назва, місце реєстрації та юридична адреса заявника(ів);
2. Перелік товарів та/або послуг в довільній формі;
3. Електронний примірник зображення торгової
4. Довіреність патентним повіреним на представлення інтересів заявника(ів) у відповідних закладах (довіреність готується нами).
* всі документи повинні буди завірені печаттю заявника або підписані фізичною особою.
** всі документи можуть бути представлені в електронному вигляді по електронній пошті
Термін торгова марка, торговельна марка, товарний знак, знак для товарів і послуг означає один і той же об’єкт інтелектуальної власності. Розбіжність термінології зумовлена різними термінами, які вживаються у законодавчих актах, а також неоднозначним застосуванням цих термінів на побутовому рівні. Так, Цивільний Кодекс України визначає такий об’єкт інтелектуальної власності як торговельна марка (часто кажуть – торгова марка). Цей же об’єкт у спеціальному Законі України “Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» називається знаком для товарів та послуг (часто кажуть – товарний знак).
Власник торгової марки має виключне право використовувати за своїм розсудом та дозволяти або забороняти таке використання іншим особам.
Використанням торгової марки визнається:
- нанесення її на будь-який товар, для якого її зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення);
- застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано;
- застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет.
Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання (дизайнерські розробки, зовнішній вигляд виробів, упаковки, етикетки, інтер’єр, оригінальна форма чи малюнок, модель одягу). Об’єктом промислового зразка може бути форма, малюнок, розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
Патент на промисловий зразок надає його власнику виключне право використовувати промисловий зразок за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів. До майнових прав на промисловий зразок відноситься також виключне право дозволяти його використання та виключне право перешкоджати неправомірному використанню, у тому числі забороняти таке використання.
Згідно з Законом України «Про охорону прав на промислові зразки» не можуть отримати охорону такі об’єкти:
- об'єкти архітектури (крім малих архітектурних форм),
- промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;
- друкована продукція як така;
- об'єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних до них речовин тощо.
Суб'єктами авторського права є автори творів, їх спадкоємці та особи, яким автори чи їх спадкоємці передали свої авторські майнові права. Авторське право( немайнове) на твір може належати тільки фізичній особі, однак майнові авторські права можуть бути передані юридичній особі.
Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення і починає діяти від дня створення твору. Авторське право діє протягом усього життя автора і 70 років після його смерті, крім випадків, передбачених цією статтею.
Службовий твір - твір, створений автором у порядку виконання службових обов'язків відповідно до службового завдання чи трудового договору (контракту) між ним і роботодавцем; Авторське особисте немайнове право на службовий твір належить його автору. Виключне майнове право на службовий твір належить роботодавцю, якщо інше не передбачено трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем. За створення і використання службового твору автору належить авторська винагорода, розмір та порядок виплати якої встановлюються трудовим договором (контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем.
Захист прав в Антимонопольному комітеті України
Досудове представництво інтересів
Судове представництво інтересів
Для здійснення процедури передачі права на торгову марку від Вас необхідні наступні матеріали:
1. Повна копія свідоцтва на знак для товарів і послуг.
2. Реквізити особи - власника торгової марки.
3. Реквізити особи - правонаступника торгової марки.
4. Інформація: чи всі товари або/і послуги передаються правонаступнику чи частково
5. Інформація: за оплату або без оплати власник торгової марки передає право правонаступника торгової марки. На підставі наданих Вами матеріалів і інформації, фахівці нашого патетного агентсва підготують внутрішні документи для ведення діловодства та договір про передачу права на торгову марку. Після підписання всіх документів, ми готуємо і направляємо на державну реєстрацію комплект документів для передачі права на торгову марку в Державну службу інтелектуальної власності України.
Автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь-яким одним або всіма відомими способами на підставі авторського договору.
Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»: «Власник свідоцтва (на знак для товарів і послуг) може передавати будь-якій особі право власності на торговельну марку (товарний знак) повністю або щодо частини товарів і послуг, на підставі договору »(ст. 16 п. 7 Закону). Таким чином, власник зареєстрованої торгової марки має право за оплату або без оплати передавати право на дану торгову марку іншій особі.
Патент надає його власнику виключне право використовувати винахід (корисну модель ) за своїм розсудом та забороняти іншим особам використовувати винахід (корисну модель) без його дозволу.
Право на одержання патенту на винахід (корисну модель) має винахідник або роботодавець. Винахідники, які спільно створили винахід (корисну модель), мають однакові права на одержання патенту, якщо інше не передбачено угодою між ними.
На відміну від так званих торгових патентів патент на винахід (корисну модель) – це охоронний документ, який засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід (корисну модель). Строк дії патенту України на винахід становить 20 років від дати подання заявки. Строк дії патенту на корисну модель становить 10 років від дати подання заявки.
© ELPAT, 2015.
Патентне агентство України