винаходів, корисних моделей, ідей, інновацій, нових технологій, конструкцій, оригінальних технічних рішень
* * *
Патент - дуже важливий інструмент маркетингу, оскільки самий необхідний крок під час виходу нової продукції на ринок - це охорона її за допомогою патентування з метою охорони її від незаконного безоплатного копіювання та використання конкурентами. Одночасно патент несе рекламну та інформативну функції, які виконують формула та опис винаходу (корисної моделі, що публікуються після видачі охоронного документу у загальнодоступних джерелах інформації.
Дещо з історії
До першої світової війни Японія була відсталою у промисловому відношенні країною. Ставши на шлях промислового розвитку країни, японці успішно розпочали конкурентну війну з європейцями та американцями, зробивши ставку на всебічне використання новацій.
Закупивши законсервовані та напівзабуті патенти, японці успішно використали те, що вважалося безперспективним та не було використано у США та інших країнах. Наприклад, ліцензію на напівпровідникові тріоди японці дешево купили у американської компанії саме тоді, коли американцям доводилося викидати 95% виготовлених виробів. У короткі строки скоротивши брак до 2% відома зараз японська фірма «Соні» створила перший кишеньковий транзистор, який швидко завоював світовий ринок.
А що таке винахід?
Винахід – нове технічне рішення задачі в будь-якій області економіки, соціального розвитку, культури, науки, техніки, оборони, що дає позитивний ефект. А ось яку думку про це мають винахідники світу:
«Той, хто робить відкриття, бачить те, що бачать усі, і думає те, що нікому не приходить в голову». Альберт Сент-Дьйорді
«Мало щось винайти - потрібно ще, щоб хто-небудь оцінив винахід і хоча б вкрав його». Кароль Іжіковскій
А винаходи знаменитого винахідника телефона, кіно, лампочки накалювання, грамофона Томаса Едісона – це приклад правильного доведення винаходу до комерційного зразка, який може використовуватися широкою публікою. Томас Едісон брав готову сировину і вдосконалював її. "Знайди те, щопотрібно світу і тільки потім приступай до винахідництва". (Томас Алва Едісон)
Ось що про винаходи думають видатні винахідники світу, тому можна зробити висновок, що винахід повинен бути новим, незвичайним, потрібним світу і достатньо простим, щоб його реалізувати.
Основні послуги:
- підготовка та подання заявок на винаходи (корисні моделі) в Україні;
- підготовка та подання заявок на винаходи (корисні моделі) в Росії;
- підготовка та подання заявок на винаходи (корисні моделі) у країнаї СНГ;
- підготовка та подання міжнародних заявок на винаходи (корисні моделі) згідно Договору про патентну кооперацію (РСТ);
- складання та коригування формули винаходу (корисної моделі);
- складання експертних висновків щодо порушення прав на винаходи (корисні моделі).
Додаткові послуги:
- проведення інформаційного пошуку з метою визначення аналогів та прототипу технічного рішення;
- проведення порівняльного аналізу ознак прототипу та винаходу (корисної моделі);
- доопрацювання технічної суті винаходу до узагальнюючого рішення з максимально можливим обсягом правової охорони;
- ведення переписки з патентними відомствами на стадії експертизи заявок;
- оскарження рішень патентних відомств з метою відстоювання інтересів заявника;
- консультації по всьому спектру питань, пов’язаних з отриманням найбільш ефективної і надійної правової охорони ідей, технологій, інноваційних проектів, захисту від незаконного використання винаходів та іновацій;
- консультації щодо доцільності і вибору процедури патентування за кордоном;
- підтримання чинності патентів на винаходи і корисні моделі в Україні і за її межами.
Увага! Ви можете звернутися до нас прямо зараз заповнивши анкету або зателефонувавши по номерах: 0505370992;0956943373; (0372)901579.
Патент надає його власнику виключне право використовувати винахід (корисну модель ) за своїм розсудом та забороняти іншим особам використовувати винахід (корисну модель) без його дозволу.
Право на одержання патенту на винахід (корисну модель) має винахідник або роботодавець. Винахідники, які спільно створили винахід (корисну модель), мають однакові права на одержання патенту, якщо інше не передбачено угодою між ними.
На відміну від так званих торгових патентів патент на винахід (корисну модель) – це охоронний документ, який засвідчує пріоритет, авторство і право власності на винахід (корисну модель). Строк дії патенту України на винахід становить 20 років від дати подання заявки. Строк дії патенту на корисну модель становить 10 років від дати подання заявки.
© ELPAT, 2015.
Патентне агентство України