дизайнерські розробки, зовнішній вигляд виробів, упаковки, етикетки, інтер’єр, оригінальна форма чи малюнок, модель одягу
* * *
У 1997 році світова культура відмічала 90-річчя промислового дизайну – унікального направлення, яке виникло на перетині мистецтва і техніки. Дизайн робить продукцію масового виробництва цікавою для споживачів та вигідною для виробників. Постійний розвиток та вдосконалення форми і конфігурації виробів стали у наш час одним із вагомих факторів комерційного успіху підприємства. Водночас все більш широкого розповсюдження набуває копіювання та підробка зовнішнього вигляду виробів. Патенти на промислові зразки використовуються у світовій практиці для ефективного захисту зовнішнього вигляду виробів. Промисловий зразок кваліфікується чинним законодавством як результат творчої діяльності у галузі художнього конструювання, а патенти на промислові зразки – це охоронні документи, що підтверджують ваше право на використання і захист цих результатів. Правова охорона промислового дизайну за допомогою промислових зразків регулює добросовісну конкуренцію та забезпечує ефективні міри на національному та міжнародному рівні по відношенню до «піратських» дій з боку конкурентів.
Дещо з історії
У далекі 50-ті роки Коко Шанель розсміялась, коли побачила, як на ринку точні копії її костюмів продаються по 50 франків. Але через десятиріччя колеги по цеху реагували не так радісно. Наприклад, Джоржіо Армані, який приїхав у Китай на відкриття свого магазину, був дуже здивований, коли побачив у Гонконгу точну копію годинника марки Emporio Armani, яка продавалась всього за 18 євро. «Я також бачив там магазини, які носили назви Giorgio Armani та Emporio Armani, але не мали ніякого відношення до мого бізнесу» - поділився своїми враженнями великий дизайнер.
Основні послуги
- підготовка та подання заявки на промисловий зразок в Україні;
- підготовка та подання заявки на промисловий зразок в Росії та інших зарубіжних країнах;
- міжнародне патентування промислового зразка згідно Гаагської угоди;;
- проведення інформаційного пошуку по інформаційній базі промислових зразків, діючих в Україні;
- проведення інформаційного пошуку по інформаційній базі промислових зразків, діючих в Росії.
Додаткові послуги
- консультації по всьому спектру питань, пов’язаних з отриманням найбільш ефективної і надійної правової охорони Ваших дизайнерських розробок;
- представлення інтересів клієнтів в Українському патентному відомстві як в ході експертизи заявок так і на стадії оскарження рішень і патентів;
- підтримання чинності патентів на промислові зразки;
- консультації з питань порушення прав власника патенту на промисловий зразок.
Увага! Ви можете звернутися до нас прямо зараз заповнивши анкету на сторінці «Контакти» або зателефонувавши по номерах: 0505370992; 0956943373; (0372)901579.
Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання (дизайнерські розробки, зовнішній вигляд виробів, упаковки, етикетки, інтер’єр, оригінальна форма чи малюнок, модель одягу). Об’єктом промислового зразка може бути форма, малюнок, розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
Патент на промисловий зразок надає його власнику виключне право використовувати промисловий зразок за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів. До майнових прав на промисловий зразок відноситься також виключне право дозволяти його використання та виключне право перешкоджати неправомірному використанню, у тому числі забороняти таке використання.
Згідно з Законом України «Про охорону прав на промислові зразки» не можуть отримати охорону такі об’єкти:
- об'єкти архітектури (крім малих архітектурних форм),
- промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;
- друкована продукція як така;
- об'єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних до них речовин тощо.
© ELPAT, 2015.
Патентне агентство України